Karşılaştırma Tablosu

 

 

ANSELL GAMMEX PF AMT

 

 

DİĞER ELDİVENLER

 

 

TEKNOLOJİ

Eldiven, iç yüzeyinde dezenfektan içeren bir iç astar içerir. Eldiven giyildiğinde vücut ısısı ile salınım yaparak hem el üzerinde biyofilm şeklinde bir antimikrobiyal tabaka oluşturur hem de iç astardaki mevcut dezenfektan katman ile delinme ve hasarlanmalarda koruma sağlar.İki katman arasında solüsyon şeklinde dezenfektan koyularak delinme ve hasarlanmalarda koruma sağlanır. Eldivenin kesilmesiyle solüsyonun akarak hastaya geçme riski yüksektir.

 

 BELGELENDİRME

CE Sertifikası Class 3
(ANSELL Gammex PF AMT Dünya üzerinde ilk CE Sertifikası Class 3 ‘e sahip eldivendir. CE standartları gereği Class 3 verilerek bariyerli eldiven içeresinde aktif dezenfektan içeriği ve antimikrobiyal özelliği belgelenmiş olur.)
CE Sertifikası Class 2
(CE standartları Class 2 gereğince normal cerrahi eldivenler (bariyer özelliği olmayan) olarak belgelendirilir.)

 

ANTİMİKROBİYAL ETKİNLİK YÜZDESİ

 

 HIV ve Hepatit-C’ e karşı etkinlik %99’dan fazla Bakterilere karşı etkinlik %99.7 -%99.99  HIV ve HCV’ e karşı etkinlik %81-82. Bakterilere karşı koruma sağlamaz.

  

HAMMADDE

Doğal Kauçuk
(Hammadde olarak lateks seçilmesinin sebebi; lateks şuan Dünya üzerindeki en sağlam koruma (bariyerli tabaka, geçirmezlik) ve esnekliğe sahip hammaddedir. Protein seviyesi düşürülerek Tip 1 alerji riski minimize edilmektedir. )
Sentetik Madde
(Ürün sentetik, petrol bazlı hammaddeden üretilmektedir. Üretimde kullanılan solüsyon ile hızlandırıcı kimyasallara Tip 4 kimyasallara karşı alerji riski içerir.)

 

AMELİYAT KONFORU VE HASSASİYET

 

Özel üretim teknolojisi ile 0.2 mm kalınlığında(Normal cerrahi eldivene yakın kalınlığı ile ameliyat konforundan ödün vermeden üstün hassasiyet ve kullanım kolaylığı sağlar.)Üretim teknolojisi gereği (3 katmanlı) 0.5mm kalınlığında bir üründür. Cerrahi operasyonlarda el manipülasyonu ve hassasiyet için uygun değildir.

 

* SGK Geri Ödemesi Vardır!

GAMMEX® Powder-Free with AMTsağlık çalışanlarının cerrahi prosedürler sırasında patojenlere maruziyeti azaltmak amaçlı steril, antibakteriyel ve antiviral bariyerli bir cerrahi eldivendir.
GAMMEX AMT ELDİVENİ YAKINDAN TANIYALIM!

 

ETKİNLİKLER!