GAMMEX Eldiven Tasarımı

Gammex® Powder-Free With AMT’de Bulunabilen CHG (Klorhekzidin Glukonat) Miktarı Nedir?

 

Her gram eldiven için ortalama 7,17 mg CHG . 7,5 boyundaki bir eldiven tipik olarak 11,3 g ağırlığındadır. Bu da bir eldivenin astarında 81 mg'lık CHG’nin varlığına karşılık gelir. 

 

Karşılaştırma: Bir doz cerrahi temizlik maddesi her iki el için 5 gr'dır. %3’lük temizlik maddesinin (Ansell Alco-Aloe) 5 gr'lıkbir dozu 150 mg CHG içerir; bu da her bir el için 75 gr'lık CHG'a maruz kalmak demektir. %4'lük cerrahi temizlik maddesinin 5 gr'lık bir dozu 200 mg CHG içerir; bu da her bir el için 100 gr'lık CHG'a maruz kalmak demektir. AMT'li eldivenli bir GPF'deki HCG içeriği bu iki değer arasındadır.

 


Gammex® Powder-Free With AMT’nin Farklı Katmanları

 

 

 

 

 

Not:

Hemen etki = bir dakika içinde.
Persistan etki = bir antiseptiğin uygulamadan ne kadar süre sonra mikrobiyal sayımların bazal popülasyon sayılarını aşmasını engelleyebildiğini ölçer.
Rezidüel etki = ürünün günlerce tekrar tekrar kullanıldığında birikimsel antimikrobiyal etkilerini ölçer; yani, bazı antimikrobiyaller zaman içinde kullanıldıklarında, cildin stratum corneum’undan emilirler, bu da sonuçta cilt yüzeylerinin bazal düzeylere ulaşan mikrobiyal re-kolonizasyonunu önleyecektir.

 

Üretim Süreci Standart Bir Cerrahi Eldivenin Üretiminin Farklılıkları


Baz eldiven Gammex® PF’dir.
GPF 6 post-processing aşamasından geçerken (yıkamalar, klorlama, vs.), GPF with AMT'nin 14 post-processing aşamasından geçmesi gerekmektedir. AMT post-processing süreci, baz Gammex® PF eldiveninin tekine göre yaklaşık 5 kat daha uzun süre alır.


Biyopolimer Katmanın İşlevi


Suda çözünen ince üst astar eldivenin iç yüzeyinin birbiri üzerine yapışmasını önlemek ve iç katmana yapışmasını sınırlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu yapışma etkisi "bloke etme" olarak adlandırılır.


Paket Dizaynı


Gammex® Powder-Free with AMT uzun bir gümüş PET paket içinde paketlenmiştir. (Tipik Gammex® kare paket yerine) uzun paketin kullanılması paket üzerine uygulanan basıncı azaltmaktadır. Bu da bloke etme durumlarını engellemede yardımcı olur. Gümüş ve PET özellikleri ürünün eşsiz, en üst kalitede olduğunu vurgulamaktadır.


 

* SGK Geri Ödemesi Vardır!

GAMMEX® Powder-Free with AMTsağlık çalışanlarının cerrahi prosedürler sırasında patojenlere maruziyeti azaltmak amaçlı steril, antibakteriyel ve antiviral bariyerli bir cerrahi eldivendir.
GAMMEX AMT ELDİVENİ YAKINDAN TANIYALIM!

 

ETKİNLİKLER!